Tanoğlu’ndan Regaib Kandili Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, Üç Ayların müjdecisi Regaib Kandili dolayısı ile mesaj yayımlayarak Erzincanlı hemşerilerinin ve tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Tanoğlu açıklamasında; “Rahmet, bereket ve mağfiret günleri olan Üç Ayların müjdecisi Regaib Kandilini idrak etmenin mutluluk ve huzurunu yaşıyoruz. İslam’da mukaddes değeri haiz gün ve gecelerden biri olan Regaib Kandili mağfiret ve af dileklerimizin kabul edilmesi için bizlere bahşedilen müstesna bir gecedir. Regaib Gecesi’ni, kırgınlık, kin, bencillik ve dünyevi diğer hırslarımızdan arınmak için dua ve ibadetle geçirmek bu gecenin manasına uygun olacaktır.

Regaib Gecesi vesilesiyle, elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, birlik, beraberlik ve kardeşlik hisleriyle aramızdaki sevgi bağlarını daha da güçlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Erzincanlı hemşerilerimin, tüm İslam aleminin Üç Aylarını ve Regaib Kandilini tebrik eder, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.