Tanoğlu’ndan “Erzincan Tanıtım Günleri” ile İlgili Açıklama

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu 14-17 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Fuar ve Etkinlik Alanında düzenlenen “Erzincan Tanıtım Günleri” organizasyonuna tepki göstererek “Kendileri çaldılar, kendileri oynadılar” ifadesini kullandı.

Tanoğlu açıklamasında “14-17 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Fuar ve Etkinlik Alanında düzenlenen Erzincan Tanıtım Günleri organizasyonu bizleri üzmüştür. Çünkü bu organizasyon yapılırken Ticaret ve Sanayi Odamız ile istişare yapılmamıştır. Adı Erzincan Tanıtım Günleri olan etkinliğin sadece tabelalarında Erzincan yazan ama Erzincan ile hiç alakası olmayan bir organizasyon olması etkinliğe giden İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz tarafından da üzüntü ile karşılanmıştır.

Erzincan’dan başka şehirlere ait ürünlerin satılması, tanıtılması etkinliğe uygun olmamıştır. Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, İlçe Belediyeleri ile Kaymakamlıklar, Esnaf Odaları Birliği ve Ticaret ve Sanayi Odamız olmadan bu etkinliği yapmak ‘kendileri çaldılar, kendileri oynadılar’ anlamına gelir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan bu tür etkinlikler ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile görüşülerek yapılmalıdır. Bu nedenle birkaç ilçe dernekleri ile bu tür etkinliklere izin veren İstanbul Büyük Şehir Belediyesini kınıyorum.” ifadelerine yer verdi.