Tanoğlu’ndan Berat Kandili Mesajı

Mübarek Berat Kandili münasebetiyle Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, bir mesaj yayımladı.

Tanoğlu mesajında “11 Ay’ın sultanı Ramazan Ayı’nın müjdeleyicisi olan Berat gecesine kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Berat gecesi oldukça önemlidir. Zira müslümanların sınırsız af ve merhamet sahibi Cenab-ı Allah’a sığınarak günahlardan arınma, nefis esaretinden berat etme ve nihayetinde kurtuluşa erme fırsatını yakalayabileceği müstesna gecelerden birisidir. Biz müslümanlar olarak böylesine önemli bir günün feyz bereketinden istifade etmeliyiz. Kırık kalpleri onarıp, dargınlık zincirlerini kırıp, nefret ve intikam hislerinden kendimizi arındırabiliriz. Yeter ki Yüce Allah’ın ardına kadar açtığı bu kurtuluş kapılarından girmesini bilelim.

Covid-19 salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu zaman diliminde, yaşadığımız bütün zorluk ve sıkıntıları aşarak, İslam dünyası ve insanlık ailesi olarak en yakın zamanda sağlıklı günlere erişeceğimize yürekten inanıyor, dualarınızı da eksik etmemenizi temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Erzincanlı hemşerilerimiz ve Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimiz olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, Mübarek Berat Kandili’nin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa öncelikle sağlık, huzur ve bereket getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.