3. Yardım Tırı Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrasında Odamız yardım çalışmalarına devam ederken 3. Yardım Tırımız Hatay’ın Antakya ilçesi deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

Yardım tırını uğurlamak üzere, Erzincan Vali Yardımcısı Ömer Özbay, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Aksu, Dörtyol’da bulunan Deprem Yardım Malzemesi Toplama Merkezine önünde hazır bulundular.

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, son yüzyılın en büyük afeti olan depremde milletimizin birlik ve beraberlik içinde seferber olduğuna dikkat çekerek; “Biz de Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilk günden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettik. Hemen Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerini toplayarak yardım kampanyası başlattık.

Şimdi de Allah’a şükür 3. Tırımızı yükledik ve Erzincan Valiliği AFAD bünyesinde yardımlarımızı gönderiyoruz. Devlet olmadan, millet olmadan, vatan olmadan hepimiz bir hiçiz, bunun için Devletimizi, Milletimizi, Vatanımızı, Bayrağımızı korumamız lazım, ayakta kalmamız lazım. Bizim servetimiz hiçbir şey yeter ki birlik beraberliğimiz olsun. İnşallah bu günleri de atılacağız.” dedi

Bölgeye ulaştırılacak yardımlar Hatay AFAD koordinesinde dağıtılacaktır.