Kalfalık veya Ustalık Belgesi Olanlara Lise Diploması İmkanı

Mesleki Eğitim Merkezlerine devam ederek yada sınavlarına girerek ustalık belgesi almış olanlardan lise diploması olmayan kişiler için Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce diploma eğitim programı açılacaktır. Okula devam etmek sureti ile ustalık belgesi alanlar için haftada 15 saat sınav ile alan kişiler için 32 saat eğitim programı düzenlenecektir. Açık Öğretim Lisesi ve Lise programını terk edenlerden belgelerini sunmak sureti ile ders muafiyetinden yararlanabilecektir.

Mesleki Eğitim Merkezlerine devam ederek yada sınavlarına girerek kalfalık belgesi almış olanlardan okulumuz ustalık eğitimine kayıt yaptıranlardan lise diploması olmayan kişiler de Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açmış olduğu diploma eğitim programına katılabilecektir. Yine bu kişilerden Açık Öğretim Lisesi ve Lise programını terk edenlerden belgelerini sunmak sureti ile ders muafiyetinden yararlanabilecektir.

Bu kapsamda odaya bağlı işletmelerimizde gerekli şartları taşıyan kişilerden yaş şartı aranmaksızın 28 Eylül – 07 Ekim 2020 tarihleri arasında Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurmaları halinde kayıtları alınacak olup 12 Ekim 2020 tarihinde derslerin yüz yüze eğitim başlayıncaya kadar uzaktan eğitim araçları ile gerçekleştirilecektir.

Üyelerimize duyurulur.

X