Tanoğlu’ndan, Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tanoğlu, mesajında; “Günümüzün dinamik bilgi, iletişim ve teknoloji çağında, hem vatandaşlarımızın haber alma ve bilgilenmesi, hem de içinde yaşadığımız toplumun sesi ve sözü olma misyonunu yerine getiren basın kuruluşlarımız, aynı zamanda demokrasimizin de en önemli ve vazgeçilmez kurumlarından birisidir. Gazetecilik meslek ilkelerini kılavuz edinerek, görevlerini büyük bir özveriyle yapan basın camiamız, halk ile yönetim arasında tesis ettiği iletişim ve bilgilenme köprüsünün yanında, ülkemizin gelişme ve kalkınma sürecinin en önemli aktörlerinden birisi olmaya devam edecektir.

Teknolojinin en gelişmiş olanaklarını görevleri için seferber ederek, gece gündüz demeksizin büyük bir gayretle bu şerefli mesleği icra eden, bizlerin ve toplumun önünü açan tüm fedakar basın mensuplarımıza teşekkür borçluyuz. Ülkemizde basın üzerindeki sansürün kaldırışının 112. yıldönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi milletimizin müşterek sesi olan basın camiamızın tüm güzide mensuplarının ve medya çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Kendilerine başarılarla dolu bir meslek hayatı diliyorum. Mesleklerini icra ederken hayatlarını kaybeden basın mensuplarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Bu vesileyle; ülkemizin menfaatlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden, kişisel hak ve özgürlüklere ve toplumsal değerlere saygılı, objektif bakış açısı ile son derece önemli bir görev üstlenen tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

X