Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu’ndan 13 Şubat Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Tanoğlu, “Bu gün Erzincanımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünü kutluyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 101 yıl önce geldikleri gibi giden Rusların arkalarında bıraktıkları Ermeni çetelerinin yaptıkları katliamlar üzerinden bir asır geçti. Bir asır değil, birkaç asır da geçse o günlerin acısını Erzincanlı hemşehrilerimiz asla unutmayacaklardır. Çünkü tarih milletlerin hafızasıdır. Hafızasını kaybetmiş, benliğini yitirmiş, mazisini unutmuş toplumlar, tarihin enkazları içerisinde kaybolmaya mahkumdurlar. Bunun için 13 Şubatlar bizim için önemlidir. Bugün, Erzincanımızın gurur günüdür. Bugün; millet olarak birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, aynı duyguları taşımanın ve yaşamanın, tasada ve sevinçte bir olmanın, “Önce Vatan” demenin, hürriyeti aşk bilmenin, önce zafere, sonra da kıvanca dönüştüğü günü yaşıyoruz. Türk milletinin, varlığına ve yurduna yönelen bütün tehditlere canı pahasına karşı koyduğunu, önüne çıkarılan engelleri her şartta aşacağını, kazandığı zaferlerle tüm dünyaya göstermiştir.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Baş Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kazım Karabekir, Halit Paşa ve silah arkadaşlarının, bedelini bir kere daha kanlarıyla ödeyerek bu toprakları vatan kılan ölümsüz şehitlerimizin önünde saygıyla ve minnetle eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun. Tüm hemşerilerimizin Kurtuluş Bayramını kutluyorum.” dedi.

X