TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Odamıza Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, beraberindeki TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Ülken, Oğuzhan Sadıkoğlu ve Engin Yeşil ile birlikte Odamızı ziyaret etti.​Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu’nu makamında ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Tanoğlu’na hediye takdiminde bulundu. Meclis üyeleri ile sohbet ederek sorunları dinledi. Hisarcıklıoğlu, güncel ekonomik konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ziyarette basına yaptığı açıklamada, “Erzurum’da 11 ilimizin bir araya geldiği reel sektörün, finans sektörünün bir araya geldiği toplantı düzenleyeceğiz. Bu 13’üncü toplantımız. Özellikle bu sıkıntılı dönemde banka genel müdürlerimizle, genel müdür yardımcılarımızla, özel sektörü dertlerini, sıkıntılarını çözmek için bir araya getiriyoruz” dedi.

Hisarcıklıoğlu, bugüne kadar yaptıkları toplantıların çok başarılı geçtiğini ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde yapacakları toplantıların da başarılı geçeceğine inandıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Son 25 yılda Türk özel sektörünün içinde bulunan birisi olarak özellikle şunu ifade etmek istiyorum.  Sıkıntıların hepsini aştık, Allah’ın izni ile bunu da aşacağız. Bu tekerlek bu tümsekte kalmaz. Tekerlek tümseği çıkarırken zorlanır, aşağı doğru inerken hızlanır. İnşallah bunun tepe noktasını bulup, hızla Türkiye’yi tekrar özel sektör olarak büyütmeye, istihdam üzerine de büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.

X