İftar Programımız Geniş Katılım ile Gerçekleşti

Odamız tarafından düzenlenen iftar programı, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümg. Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkan V. Ömer Aşçı, 3. Ordu İdr. Kurmay Yarbaşkanı Alb. Nurettin AYDOĞAN, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, İdare Mahkemesi Başkanı Rafet Türksoy, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Aksoylu, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Bekir Aksun, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Ayhan Doğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Adayları Süleyman Karaman ile Burhan Çakır’ın ve üyelerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

Erzincan İl Müftü V. Mahmut Bektaş tarafından yapılan dualar eşliğinde gerçekleşen programda açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu konuşmasında “İlimizin sanayi ve ticari hayatına olduğu kadar sosyal ve kültürel etkinliklerinde de öncü rol üstlenen Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası olarak, böyle manevi bir iklimde siz değerli dostlarımızla birlikte iftar sofrasında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu sofra, birlik ve beraberliğimizi perçinlemek adına, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, manevi duyguların güçlendiği bir sofradır. Dileriz bu birliktelik sadece burada kalmaz ve şehrimizin sorunlarına çözüm ararken de birlik ve beraberliğimizin gücünü kullanırız.  Her zaman söylediğim gibi, sevdamız da derdimiz de her zaman Erzincan olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Sadece ticari hayatta değil, sosyal, kültürel, sportif alanlarda da her zaman şehrimizin yanında olacağımızın bilinmesini isterim.  Bu duygu ve düşüncelerle huzur, barış ve sevgi dolu yeni Ramazanlara kavuşmak dileğiyle tüm konuklarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi. Ardından Meclis Başkanı Mehmet Ali Aksu yaptığı konuşmada, “Ramazan ayının bizler ve ülkemiz için birlik ve beraberliğe, barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Bekir Aksun, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Ayhan Doğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Adayları Süleyman Karaman ile Burhan Çakır’ın konuşmalarıyla program devam etti.

Ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş konuşmalarında “Bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Rabbime hamdüsenalar olsun. Rabbim, tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Ramazan’da yapacağımız her iftar, ahrette hakkımızda iftihar vesilesi olsun.

Rahmeti, bereketi ve mağfireti ile gelen, hanemize, şehrimize misafir ettiğimiz Ramazan’ın kardeşlik duygusu etrafında birleştiğimiz bu güzel iftar sofrasının birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı güçlendirmesini temenni ediyorum.

Yeni Türkiye, kendi değerleri ve tarihiyle barışık, ilişkide bulunduğu tüm coğrafyalara hâkim, tüm dünyada sözü dinlenen bir devlettir.

Bin yıllık kardeşlik iklimi, milletimizin ruhuna sinmiştir. Bu iklimin devamını sosyal ve ekonomik reformlarla taçlandırmak bizim için kutlu bir görevdir. Erzincan’da son yıllardaki gelişmeler, güçlü Türkiye’nin göstergesidir. Eğitim, sağlık, ulaşım ve ekonomi alanında eskiye göre çok önemli mesafeler kat ettik.

Şehrimizin her alanda kalkınması ve gelişmesine katkı sunan, üreten, çalışan, alın teri döken birçok işletmemiz, binlerce insanımız var. Şehrimizdeki tüm esnaflarımızın Ahilik geleneğine bağlı kalarak dürüstlük, erdem, sevgi ve hoşgörü gibi değerleri özümsediklerini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.

İlimiz ekonomisinin gelişmesi ve yatırımların teşvik edilmesi yönünde yapılan tüm toplantı ve çalışmalara esnaf temsilcileri davet edilerek bilgi alışverişinde bulunuyoruz ve projelere katkı sağlamaları yönünde görüşlerini alıyoruz.

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odamız, yeni başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle inanıyorum ki şehrimizdeki büyüme ivmesini artıracak projelere ve çalışmalara imza atacaktır.

Erzincan Valiliği olarak tüm esnaflarımızın, işletmelerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın sorunlarını dinleyip çözüm bulmak için çalışıyoruz.

İnanıyorum ki ilimizin üreten gücü, pek çok aileye ekmek götürülmesine vesile olan esnaflarımız, işletmecilerimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da dayanışma ve kardeşlik içinde şehrimize nitelikli ürünler ve güzel hizmetler sunmaya devam edecektir.

Bu vesileyle bereketin, bolluğun ayı olan Ramazan’da, bu güzel iftar sofrasında bizlerin bir araya gelmesine vesile olan Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

X