Basın Bir Toplumun Sesi, Gözü, Kulağı ve Aynasıdır

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı.
 
 Sarak mesajında Gazeteciler toplumun gören gözü işten kulağıdır ilkeli, tarafsız ve araştırmacı bir gazetecilik, ülkenin demokratik gelişmesine doğrudan katkı sağladığını belirtti.
Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak mesajında şunları kaydetti,  “Basın bir toplumun sesi, gözü, kulağı ve aynasıdır. Bu nedenle medyaya ve Basın mensuplarına önem vermekteyiz.
Erzincan’da basın çalışanlarının yerel ve ulusal medya alanında özveriyle yaptığı görevin kamunun menfaati için yapıldığının bilincindeyiz. Çağdaş ve demokratik toplumlarda olması gerektiği gibi gazeteciler yaptıkları gerçek, doğru, tarafsız haberler ile toplumu bilgilendirir ve basın bu toplumlarda yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet kabul edilir.
Tarafsız ilkeli, objektif, gerçek haberleri ile gerek gazetedeki köşelerinde gerekse gazetedeki manşetleri ile okuyan vatandaşa her zaman ulaşan gazeteciler Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, Bir milleti aydınlatma ve uyarmada bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvettir.
Bu duygu ve düşüncelerle yönetimin güçlü ve dinamik olmasında büyük katkısı olan siz değerli basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dilerim” dedi.
X