20.Tüketici Ödülleri Başvuruları

Tüketici bilincini geliştirmek ve bu yönde hak arama alışkanlıklarını yaygınlaştırmak, tüketici haklarına saygılı kişi, kurum ve kuruluşları teşvik etmek, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile ilgili bilimsel çalışmaları özendirmek amacıyla ” Bilinçli Tüketici Ödülü”, “Yazılı Basın Tüketici Ödülü”, “Radyo-Televizyon Programı Ödülü”, “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü”, “Bilimsel Çalışma Ödülü” ve “Tüketici Özel Ödülü” dallarında her yıl hak sahiplerine verilen Tüketici Ödülleri nin bu yıl 20′ ncisi verilecektir.

2016 yılı faaliyetlerine göre verilecek olan “20. Tüketici Ödülleri” ilanı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı web sitesinde “www.gib.gov.tr“, “tüketici.gov.tr” ve “www.tuketiciakademisi.gov.tr” isimli internet sitelerinde yayınlanmıştır.

Kişi veya Kuruluşlar “Tüketici Ödüllerine” doğrudan aday olabilecekleri gibi, diğer kişi veya kuruluşlar tarafından da aday gösterilebilirler. Konu ile ilgili olarak Bakanlığın 0 312 449 44 11 – 0 312 449 44 73 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir.

Başvuruların 27 Ocak 2017 Cuma günü saat 17.30’a kadar “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Eskişehir Yolu 9.Km No:151 Ek Bina (B Blok) 3.Kat Oda:337 Çankaya/ANKARA adresine bizzat veya postayla yapılması gerekmektedir.

X