İber-Amerika Ticaret Odaları Birliği’ne (AICO) Olan Üyeliğin Sağladığı İmkanlar Hk.

duyuru

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan Odamıza iletilen yazıda;

İber-Amerika Ticaret Odaları Birliği (AICO), İber Yarımadası ülkeleri ile Latin Amerika Bölgesi’nde yer alan ülkelerin Ticaret Odaları/Birlik/Federasyonlarını tek çatı altında birleştiren, kar amacı gütmeyen, gönüllü, kolektif ve uluslararası bir kuruluştur. AICO, 14 Temmuz 1975 yılında, İber-Amerika’daki Sanayi ve Ticaret Odalarının arasında koordinasyonu sağlamak, girişimciliğin gelişmesini, serbest pazarı, iş dünyasının gelişimini teşvik etmek ve desteklemek, bölgede sosyal sorumluluk bilinciyle istihdamın ve refahın yaratılmasına katkıda bulunmak üzere kurulmuştur.

İber-Amerika’da yer alan 23 ülkeden Ticaret Odaları/Birlik/Federasyonlarını bir çatıda toplayan AİCO’nun 400’den fazla üyesi bulunmaktadır.

TOBB AICO ile temaslarını geliştirerek AİCO’ya “Gözlemci Üye”, “Onursal Üye” ve “Stratejik Ortak” olmuştur. Ayrıca, AİCO’nun Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olma görevini de üstlenmiştir.

TOBB AİCO’daki statüsünün sağladığı imkanlar çerçevesinde firmalarımız, AICO üyesi firmaların birbirleriyle ticari ortaklıklar kurabilmesi adına oluşturulan www.centrodenegociosaico.org adresinde bilgilerini paylaşmaları halinde İber-Amerika Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalarla iş yapabilme olanağına sahip olabilmektedir. TOBB üzerinden AİCO’ya bilgileri iletilecek olan firmalarımız, söz konusu internet sitesinden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Bu kapsamda, İber-Amerika Bölgesi’nde faaliyet gösteren AICO üyeleriyle iş yapmak isteyen firmalarımızın, TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Diğer Duyurular segmentinin ekinde yer alan firma bilgi formunu, firma logolarıyla birlikte, İngilizce doldurarak TOBB’a (E-posta: seda.gedik@tobb.org.tr, Faks: 0 312 218 22 09) iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

X