Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak’ın, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” kutlama mesajı.

IMG_6418_800x533Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Sarak, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“1 Mayıs bilindiği üzere Ülkemizde 2008 yılında çıkarılan 13526 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanmaktadır.

Ülkelerin gelişmesinde ekonomilerinin yapılanmasında büyük emeği bulunan, toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmet sunan işçi, memur tüm çalışanların emeklerinin değerini ifade etmek amacı ile kutladıkları 1 Mayıs insan onuruna yaraşır şekilde dostluk, kardeşlik ve dayanışma içerisinde bir bayram havasında kutlanmalıdır. En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. İşçinin, memurun hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültüre sahibiz. Bu kültürün gelecek nesillere taşınması adına, 1 Mayıs çok büyük anlam ifade etmektedir.

Emeğiyle geçimini temin eden ve toplumumuzun kalkınmasına büyük katkılar sağlayan, tüm çalışanlarımızın gururla kutladıkları bu anlamlı günde tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlar bundan sonraki çalışmalarında başarılar diler, huzurlu, mutlu, barış dolu yarınlar temenni ederim.” Dedi.

X