Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak, “Sağlıklı bir hayat sizin elinizde”

Alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanımına karşı toplumu IMG_6423_800x533bilinçlendirmek ve bağımlılıkların önüne geçmek için kurulan Yeşilay Derneğinin her yıl 1-7 Mart haftasında kutladığı Yeşilay Haftası nedeniyle açıklama yapan Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak, herkesin ikinci bir şansı hak ettiğini ve bu şansı kendi iradeleri ile başarabileceklerine dikkat çekti.

Sarak açıklamasına şöyle devam etti;

“5 Mart 1920 tarihinde kurulan ve daha sonra Yeşilay Derneği adını kullanan Hilâl-i Ahdar Cemiyeti’nin kuruluş tarihini içeren 1–7 Mart haftası, her yıl ülkemizde ‘’Yeşilay Haftası’’ olarak kutlanmaktadır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yolunda alkol, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerin neden olduğu tahribatın çeşitli etkinliklerle gözler önüne serildiği Yeşilay Haftası, önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Bu türden kötü alışkanlıkların bireye, aileye ve topluma verdiği zararları ortaya koyan Yeşilay Derneği ise her kesimden insanımıza yanlış alışkanlıklardan kurtulmak için önemli fırsatlar sunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılının “Tütünle Mücadele Yılı” ilan edilmiş olması, ülkemizin genelini “Dumansız Hava Sahası” haline getirme çabaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi için Devletin attığı önemli adımlardandır. Ancak güçlü bir toplum ve sağlıklı bir nesil için vatandaşlarımızın her birine ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir. Geleceğimizi tehlikeye atmamak bizlere emanet bırakılan doğaya saygı duyarak ve ulaşabildiğimiz herkese ulaşarak bu bilinci yaymak asli görevlerimizdendir. Bu duygu ve düşüncelerle Yeşilay Haftası’nı kutluyor; tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.” Dedi.

X