KOSGEB’den KOBİGEL ile 300 Milyon Liralık Destek

haber

KOSGEB, ülkemiz plan/programlarında belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken imalat sanayi için, yeni hazırlamış olduğu KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısına çıkıyor.

Proje Teklif Çağrılarına, İmalat Sanayinin Teknolojik Düzeylerinde Faaliyet Gösteren İşletmeler başvuruda bulunabilecekler.

Projeni Yap KOBİGEL ile Desteği Kap

KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı’na yönelik projesini hazırlayan KOBİ’ler, projelerinin başarılı bulunması durumunda belirtilen destek miktarını elde etme hakkını kazanacak.

Geleneksel İmalat Sanayi KOBİ’lerinde Katma Değerin Arttırılması Proje Teklif Çağrısı kapsamında, 3. 4. 5. ve 6. Bölgelerde % 80 oranında,

Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji KOBİ’lerinde Kapasite Geliştirme Proje Teklif Çağrısı ile birlikte başarılı projeler; 1. ve 2. Bölgelerde % 60, 3. 4. 5. ve 6. Bölgelerde % 80 oranında desteklenecekir.

Başvuru Tarihi

Başvurular 1 Nisan–6 Mayıs 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak. Başvuru şartları ve diğer hususlar ekte yer alan Proje Teklif Çağrılarında belirlenmiştir.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Haberler.aspx?ref=1326
http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=47&refContent=98

X