Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak, “Hocalı Katliamı’nı unutturmayacağız”

Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak, 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenistan ordusu tarafından gerçekleştirilen “Hocalı Katliamı” ile ilgili bir mesaj yayımladı.

 

IMG_2101_800x533Erzincan TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak mesajında şu ifadelere yer verdi. “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı Kasabası’nda yaşanan ve Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde 1300 Azerbaycan Türk’ünün katledildiği acı olay tarih sayfalarında kara bir leke olarak yerini almıştır.

Hocalı Katliamı ya da diğer adıyla Hocalı Soykırımı ihtiyar, kadın, çocuk, bebek demeden adeta gözleri kararmışçasına akla gelemeyecek türlü eziyetlerle yapılan zulüm bugün hala bizleri derinden yaralamaktadır. Ermenilerin işledikleri bu cinayetlerde elleri olan bazı ülkelerden, elbette ki Hocalı da işlenen soykırım faciasına karşı insani bir tepki beklemek beyhudedir. Lakin tüm dünyaya demokrasi, adalet ve insanlık dersi vermeye kalkışan bu küresel güçlerin, Hocalı Katliamını örtbas etmeye çalışmaları, gerçek yüzlerinin ve niyetlerinin bilinmesi bakımından da çok önemlidir.

Azerbaycanlı soydaşlarımıza yapılan bu kanlı soykırımı unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız, bu vahşeti yapan ermeni terörünü şiddetle lanetliyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizin bir an önce öz yurtlarına, ebediyen Türk toprağı olan güzel Karabağ bölgesine geri dönmelerini temenni ediyorum. Başta Hocalı da şehit edilen soydaşlarımız olmak üzere tüm Türk-İslam dünyası şehitlerine Allah’tan rahmet dilerim. Azerbaycan Türklerinin ve bizlerin tekrar başı sağ olsun.” Dedi.

X