Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak ; “Hainler hedeflerine asla ulaşamayacaklar”

IMG_6423_800x533Ankara’da, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen patlamayla ilgili kınama mesajı yayımlayan Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak, vatan hainlerinin hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklarını bu milletin birlik ve beraberliğine engel olamayacaklarını dile getirdi.

Sarak açıklamasına şöyle devam etti; “Ankara’da, Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen patlama milletimizi ve bizleri derin üzüntüye boğmuştur. Şehitlerimiz arasında Erzincanlı Hava Astsubay Uğur Fethi Özdemir kardeşimizin de bulunduğu hain saldırıyı nefretle kınıyorum. Yine altı askerimizi kaybettiğimiz Diyarbakır saldırısı da bizleri derinden yaralamıştır. Böyle haince saldırılardan medet bekleyenler, sonuç alacaklarını umanlar, gaflet içerisindedirler.

Bu vatan hainleri, hedeflerine hiçbir zaman ulaşmakta muvaffak olamayacaklardır.
Milletimiz, tarihini kahramanlık destanlarıyla yazmış, bağımsızlığını kahramanca mücadele veren, bu uğurda gözünü bile kırpmadan canını veren şehitleriyle kazanmıştır.

Hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, birlik ve beraberliğinden, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Unutulmamalıdır ki, terörden beslenenler yine terörün döktüğü kanlarda boğulacaktır. Bizlere tarifsiz acılar yaşatan bu hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyorum. Hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” dedi.

X