Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Erzincan TSO Başkanı Süleyman Sarak_800x533Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Sarak’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı. “Halkımızın bilgilendirilmesinde, aydınlatılmasında ve tarafsız haber almasında önemli bir görev üstlenen basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutlarım.
İlimizde, ülkemizde ve dünyada meydana gelen olaylardan, yaşanan gelişmelerden haberdar olması için zamanla sınırlı olmaksızın çalışan basın mensupları bizlere doğru bilgileri teknolojinin gerektirdiği hızda ulaştırmaya çalışmaktadır.
Zaman gözetmeyen çalışma süresi, yorucu ve stresli iş ortamının yanı sıra haber ulaştırmada her türlü teknolojiden faydalanabilme becerisi gerektirmektedir. Bu yüzden basın emekçiliği mesleği, özü itibariyle zor fakat özel niteliklere sahip, çağımızın saygın mesleklerinden biridir. Tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla önemli bir kamu görevini yerine getiren tüm basın çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar sağlıklı ve başarılı çalışmalar dilerim.”

X