Meclis Üyelerimiz TOBB’da “Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri”ne Katıldılar

tobb-hisarciklioglu-hediye-2015

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 27-29 Kasım tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldılar.

Meclis Başkanı Mehmet Erkan Hatipoğlu, Yönetim kurulu Başkanı Süleyman Sarak ve Meclis üyelerinin katıldığı seminerin açılış konuşmasını TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptı ve Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nin ilk gününde katılımcılarla bir araya geldi.​

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ülkenin en demokratik kurumlarından birisi olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, aynı meslek grubunda rekabet edilen kişilerden oy istemenin güçlüğünü ve demokratikliğini anlattı. Seçilerek gelmenin meclis üyelerini bulundukları meslekte bölgelerinin lideri ve kanaat önderi yaptığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Onun için temsil ettiğiniz kurumu, çalışmalarını, imkanlarını çok iyi bilmeniz gerekir. Yol gösterici olmanız lazım. İl ve ilçelerinizin kanaat önderi olarak size çok önemli görevler düşüyor. İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır. Elinizde insanlara faydalı olabilmek için çok önemli bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım” diye konuştu. Dünyada artık ülkelerin değil, şehirlerin ön plana çıktığını vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu dünya ekonomisinin yüzde 50’sinin 600 büyük şehirde döndüğünü, küresel yarışta Türkiye’nin ön plana şehirlerin başarısıyla çıkacağını belirterek, bu nedenle bu toplantıları düzenlediklerini söyledi. “Kuş alayıyla uçar” diyen Hisarcıklıoğlu, TOBB’un başarısında oda ve borsa başkanlarının birlik ve beraberliğinin yattığını sözlerine ekledi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuşmalarının ardından Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak, Meclis üyeleri ile birlikte Başkan Hisarcıklıoğlu’na fotoğrafının işlendiği bakır portre hediye etti.

Daha sonra start alan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerinde katılımcılara “işletme ve Yönetim Fonksiyonları, Türk Dış Politikasının Bugünü ve Geleceği, Etkili Yönetim Becerileri, Etkili İletişim Becerileri, Protokol Kuralları, Finansal Yönetim ve E-Ticaret ve Sosyal Medya konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Seminer sonunda bir açıklama yapan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak, yönetimimizle ve meclisimizle meclis bilgilendirme seminerine katıldık. Tam donanımlı eğitimcilerden oldukça faydalı konularda bilgiler aldık. Aldığımız bu bilgileri odamızda yapmış olduğumuz çalışmalara katarak üyelerimize en iyi ve kaliteli hizmeti vermeye çalışacağız. Seminerin düzenlenmesinde emeği geçen başta TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Erkan Hatipoğlu ise yapmış olduğu açıklamada, her yıl olduğu gibi meclis üyelerimize yönelik TOBB’da düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldık.  Üç gün süren seminerde anlatılan konuların meclis üyelerimize çok büyük katkılar sağladığına inanıyorum. Başta TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere seminerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

X