Özgeçmiş

suleyman-sarak

Süleyman Sarak 1955 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Erzincan Ticaret Lisesi’nde tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarından itibaren, kerestecilik ve müteahhitlik sektöründe faaliyet gösteren babasının yanında deneyim kazanarak, 1979 yılında kendi müteahhitlik şirketini kurarak aktif ticaret hayatına atıldı ve kamu kurum ve kuruluşlarının ihalelerine katılmaya başladı. 2002 yılına kadar bu sektörde faaliyet gösterdikten sonra bu tarihten itibaren kerestecilik ve kömürcülük sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Bunun yanı sıra tarımla da uğraşan Süleyman Sarak kendi tarım arazilerinde çiftçilik yapmaktadır.

1980 yılı itibariyle Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meslek Komite Başkanlığı ile başlayan üyeliği; Yönetim Kurulu Üyesi, Meclis Üyesi, Meclis Başkanlığı görevleri ile devam etmiştir. 2015 yılının Nisan ayında Meclis Başkanlığı görevinden istifa ederek görevine Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir.

İş hayatındaki başarısını sosyal hayatına da taşıyan Süleyman Sarak, Erzincanspor’da Yöneticilik, Refahiyeliler Derneği Kurucu Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği ve Meslek Komite Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

X